Kategorie
Wydawnictwo
Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz być na bieżąco z ofertą naszych ebooków.
Aktualnie w eBooki.pl:
eBooków:
49541
Kategorii:
80
Nowości:
1063
Otwieranie plików

Jak otworzyć pliki w formacie MOBI, EPUB, PDF?

Do otwarcia plików w którymś z wymienionych formatów wystarczy czytnik sprzętowy lub programowy zgodny z tym formatem. Z uwagi na ogromną liczbę czytników sprzętowych trudno nam jednoznacznie wskazać urządzenia zgodne z formatem mobi/epub/pdf. Dlatego proponujemy, abyś zapytał sprzedawcy lub producenta swojego e-czytnika, czy dane urządzenie będzie potrafiło otworzyć określony plik.

 

Krótka instrukcja

No dobrze. Pobrałeś już swojego eBooka w formacie MOBI/ePUB i co dalej?

 1. Jeżeli zamierzasz czytać swojego eBooka na czytniku (np. Booksie, Coolerze, Sony, Pocketbooku i innych modelach), po prostu przegraj plik przez kabel podłączony do komputera na pulpit lub do innego katalogu. Następnie podłącz czytnik i przegraj plik na czytnik.
 2. Jeżeli posiadasz czytnik Kindle, wejdź do zakładki „Moja Biblioteka” i kliknij w ikonkę formatu MOBI – zostaniesz przekierowany do opcji „Wyślij na Kindle”, gdzie podasz swój adres email z systemu Amazon, a eBook zostanie dostarczony na Twój czytnik.
 3. Jeżeli chcesz to zrobić na komputerze czy laptopie, poniżej przedstawimy programy, które Ci to umożliwią.
 4. Jeżeli chcesz to zrobić na tablecie lub smartphonie, zapoznaj się z zaprezentowaną przez nas listą aplikacji na urządzenia mobilne (iPhone, iPad, Android).

 

Odczytywanie Ebooków na komputerze stacjonarnym/laptopie

Przypominamy, że zakupione eBooki oznaczone symbolem DRM (Digital Right Management) możesz czytać na swoim komputerze po pobraniu i zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji Adobe Digital Editions. Program umożliwia czytanie eBooków w następujących formatach: pdf i ePub.
Książki w formacie mobi można czytać na dowolnym urządzeniu elektronicznym (np. e-czytniku, komputerze) wyposażonym w oprogramowanie (np. MobiPocket Reader) pozwalające czytać pliki mobi. Więcej informacji na temat plików zabezpieczonych DRM znajdziesz tutaj.

Aby móc odczytywać eBooki na komputerze stacjonarnym lub laptopie, wystarczy zainstalować któryś z poniżej przedstawionych programów:

 • AlReader - program na platformy: Windows, PDA, smartfony; Windows Mobile;
 • CoolReader - program na platformy: Windows, Linux, Android;
 • FBReader - program na platformy: Windows, GNU/Linux, PDA, Android;
 • Adobe Digital Editions (ADE) – platformy: Windows, MAC, OSX;
 • Firefox z wtyczką EPUBReader;
 • Opera z wtyczką eBook Reader;
 • Calibre;
 • Mobipocket Reader Desktop.

 

 

Ebook dnia
Uciekinier
Uciekinier
25,99 zł
Krystyna Sienkiewicz
Krystyna Sienkiewicz
33,99 zł
Haiku
Haiku
11,99 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl