Kategorie
Wydawnictwo
Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz być na bieżąco z ofertą naszych ebooków.
Aktualnie w eBooki.pl:
eBooków:
49541
Kategorii:
80
Nowości:
1063
Pliki zabezpieczone

Jaka jest różnica między plikiem zabezpieczonym a niezabezpieczonym?

Część publikacji dostępna jest w postaci plików niezabezpieczonych. Pliki te możesz wgrać na każde z urządzeń, które posiada oprogramowanie do czytania formatów EPUB, MOBI lub PDF. Większość naszych e-książek posiada zabezpieczenie, mające chronić właścicieli praw autorskich przed nieuprawnionym rozpowszechnianiem.
Stosujemy dwa typy zabezpieczeń: Adobe CS4 oraz watermark (znak wodny). Plik książki zabezpieczony Adobe CS4 możesz odczytać jedynie na urządzeniu autoryzowanym swoim numerem Adobe ID. Limit urządzeń, na których możesz czytać tę samą książkę to sześć komputerów lub sześć urządzeń mobilnych (e-czytnik, tablet, telefon). Co roku możesz dodawać jedno urządzenie. Książki z zabezpieczeniem posiadają oznaczenie Adobe Digital Editions.
Aby otworzyć książkę zabezpieczoną znakiem wodnym (watermark), nie jest wymagane posiadanie konta Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

 

Czym jest eBook z DRM?

Zdarza się, że przy formacie danego eBooka widnieje oznaczenie DRM (EPUB DRM, PDF DRM). Adobe DRM to system ochrony praw autorskich. Jest to standard obsługiwany przez większość e-czytników z wyjątkiem Kindle. Czytanie eBooków zabezpieczonych Adobe DRM na komputerze jest możliwe po zainstalowaniu darmowej aplikacji Adobe Digital Editions. Aplikacja musi zostać zarejestrowana dla konkretnego konta Adobe ID. Utwórz Adobe ID.

Jak korzystać z książek zabezpieczonych systemem DRM?

Adobe Digital Editions (ADE) jest darmowym programem firmy Adobe, służącym do czytania i archiwizowania książek elektronicznych (PDF i EPUB). Umożliwia również wymianę książek między komputerem a innymi urządzeniami np. e-czytnikami. Aby móc korzystać z książek zabezpieczonych systemem Adobe DRM (Digital Right Management) niezbędne jest zainstalowanie programu ADE.

Szybka i krótka instrukcja - jak pobierać i odczytywać eBooki z DRM-em?

Jakkolwiek skomplikowanie to wygląda, zapewniamy, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Przedstawiamy krótką instrukcję, która pomoże Wam pobrać i odczytać eBooka w formacie PDF ADE i EPUB ADE:

Tworzymy Adobe ID klikając tutaj.
Instalujemy Adobe Digital Editions (ADE).
Autoryzujemy Adobe Digital Editions (przypisujemy komputer/urządzenie do utworzonego Adobe ID).
Pobieramy zakupiony plik i otwieramy go w programie Adobe Digital Editions (plik pobierze się w specjalnym formacie ACSM, który jest „kluczem" umożliwiającym pobranie finalnego pliku PDF lub EPUB).
Co się stanie, jeśli nie autoryzuję komputera?

Jeśli nie wpiszesz w Adobe Digital Editions swojego numeru Adobe ID, książki w momencie pobrania zostaną przypisane do tego jednego jedynego komputera. Nie będziesz więc mieć możliwości odczytania ich na jakimkolwiek innym urządzeniu.
Gdy książka pobrana jest na komputer opisany numerem Adobe ID, Twoje książki, w granicach limitu licencji, możesz również pobierać na inne urządzenia.

Klika słów o znaku wodnym

Znak wodny (ang. watermark) to metoda zabezpieczania treści cyfrowych (muzyka, film, ebooki, audiobooki). Zawiera zaszyfrowaną informację o użytkowniku, który zakupił produkt. Unikalne oznaczenie może zawierać kod transakcji, który będzie jednoznacznie wskazywał, kto kupił plik, kiedy i jak. Pobrany materiał będzie zawsze „oznaczony" nabywcą - niezależnie, co nabywca zrobi z plikiem; czy przegra na komputer, odtwarzacz mp3, komórkę czy na płytę CD.
Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem.

Produkty z watermarkiem oznaczone są skrótem (WM) za nazwą formatu np. MOBI (WM) lub EPUB (WM). Aby otworzyć książkę zabezpieczoną watermarkiem, nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Ebook dnia
Krystyna Sienkiewicz
Krystyna Sienkiewicz
33,99 zł
Uciekinier
Uciekinier
25,99 zł
Haiku
Haiku
11,99 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl